اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد ۲۰۲۰

تولد یک فرزند در کشور اسپانیا یکی از نکاتی است که امکان دارد برخی آن را به عنوان شیوه ای برای اخذ اقامت اسپانیا در نظر بگیرند. به درستی، نظام تابعیت و پاسپورت اسپانیا بر اساس چه قانونی استوار می‌باشد؟ اخذ اقامت از طریق خون یا اقامت از طریق خاک؟ هزینه های زایمان در کشور اسپانیا به چه صورت است؟

در مورد تولد فرزند در اسپانیا باید گفت که اخیرا بسیاری از خانواده ها در سراسر دنیا برای اینکه بتوانند اقامت در یک کشور دیگر را کسب کنند، قبل از تولد فرزندان خویش، به کشوری غیر از کشور خود سفر می کنند تا بتوانند مراحل تولد فرزند خودشان را در خاک کشوری جدید پشت سر بگذارند. این ویژگی به خانواده ها این اجازه را می دهد که از امکانات و ویژگی های آن کشور استفاده نمایند.

اخذ پاسپورت هر کشور البته، بستگی به قانون آن کشور هم دارد. قانون خاک و قانون خون دو قانون بسیار مهم و همچنین پرکاربرد در اخذ تابعیت و به دنبال آن، به دست آوردن پاسپورت یک کشور است. اما قانون خاک و قانون خون پیست؟

سیستم اخذ تابعیت هر کشور بر دو اصل اساسی و قانونی خاک و خون  است. کشور توسعه یافته ی اسپانیا هم از این قانون مستثنی نیست. در مورد اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند باید گفت که تابعیت، نوعی رابطه سیاسی و معنوی است که اثر های حقوقی مابین اشخاص و دولت می‌باشد.

قانون اخذ اقامت در مورد تولد فرزند از طریق اصل خاک، بیشتر درکشورهای قدرتمند و پیشرفته ای نظیر کشورهای آمریکایی صادق است. طبق این قانون اساسی، با تولد کودکی در خاک این کشورها، این کودک لایق کسب صلاحیت برای دریافت اقامت و شهروندی این کشور ها است. نوع دیگر اعطای اقامت، قانونی تحت عنوان قانون اخذ اقامت از طریق خون است که اکثریت کشورهای مدرن حتی اسپانیا نیز از این قانون تبعیت می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید ۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

اخذ اقامت از طریق قانون اصل خون

در اخذ اقامت از طریق قانون اصل خون که بسیاری از کشورهای سراسر دنیا پا بر جا بر این اصول نسبت به اعطای اقامت اقدام می‌کنند، این گونه است که اگر کودکی از والدینی که دارای تابعیت هر کشوری هستند متولد شود، کودک هم تنها تابعیت آن کشورها را می‌تواند بگیرد.

اخذ اقامت از طریق قانون اصل خاک

اخذ اقامت از طریق قانون اصل خاک این گونه است که اگر شخصی در خاک کشوری متولد شود به راحتی می تواند اقامت یا شهروندی آن کشور را دریافت نماید. این قانون بیشتر در کشورهای مهاجرپذیر قابل اجرا است.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید ۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

 

شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد فرزند

-فرزندانی و نوزادانی که از والدین اسپانیایی متولد شده باشند.

-فرزندانی که توسط والدینشان که تابعیت اسپانیا را ندارند، در خاک اسپانیا به دنیا بیایند.

-کودکانی که در کشور اسپانیا متولد شده باشند و همچنین پدر و مادر آنها اسپانیایی نیست، اگر حداقل یکی از والدین آنها در کشور اسپانیا متولد شده باشند می‌تواند اقامت اسپانیا را کسب نماید.

-کودکان متولد شده در کشور اسپانیا که هویت پدر و مادر آنها مشخص نیست. اینگونه برداشت می‌شود که کودکان در کشور اسپانیا متولد شده اند و همچنین اولین محل اقامت شناخته شده کشور اسپانیا می‌باشد.

-تمامی کودکان زیر هجده سال سن که توسط یک ملیت اسپانیایی پذیرفته شده باشند، در اصل اسپانیایی هستند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید ۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تولد

-یادگیری زبان اسپانیایی در محیطی آرام و مناسب

-برخورداری از کیفیت بالای آموزش و پرورش

-اخذ پاسپورت کشور اسپانیا پس از ۲ سال تمام

-سفر بدون ویزا به ۱۰۰ کشور جهان به راحتی

-برخورداری از کیفیت بسیار بالای زندگی

-برخورداری از خدمات تفریحی، بهداشتی، درمانی و رفاهی بالا

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید ۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

اخذ اقامت دو تابعیتی در کشور اسپانیا

یکی از قوانین مهم اخذ اقامت اسپانیا این است که شرایط دو تابعیتی در کشور اسپانیا پذیرفته نیست و افرادی که دارای تابعیت کشورهای دیگری هستند و می‌خواهند اقامت کشور اسپانیا را کسب کنند، باید تابعیت کشور ابتدایی خود را ترک نمایند و فقط شهروند کشور اسپانیا شوند.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

فرزندی که یکی از والدینش مقیم اسپانیا است می‌تواند اقامت اسپانیا را اخذ نماید؟

بله حتی اگر در کشور دیگری متولد شده باشد به راحتی می تواند تابعیت کشور اسپانیا را اخذ کند.

 

فرزندی که والدینش مقیم اسپانیا هستند و در کشور دیگری به جز اسپانیا متولد شده می تواند اقامت اسپانیا را کسب کند؟

بله، با یک سال اقامت در کشور اسپانیا می‌تواند اقامت اسپانیا را اخذ کند.

 

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین گلدن هوم تماس بگیرید ۰۰۳۴۶۶۰۶۸۷۷۶۳

 

مطالب مرتبط :

مطالب مرتبط

 


چت آنلاین در واتساپ