ثبت شرکت در اسپانیا

کشور اسپانیا و یا پادشاهی اسپانیا یکی از توسعه یافته ترین و پیشرفته ترین کشور های جهان از نظر اقتصادی و تجاری و صنعتی به حساب می‌آید که تاسیس و استارت هر گونه کسب و کاری در اسپانیا نه تنها بخاطر این ویژگی می تواند رونق و درآمد خوبی داشته باشد بلکه به دلیل ارتباطات آزاد اقتصادی و تجاری و تعامل تجاری و اقتصادی بسیار عالی با سایر کشور های جهان به سادگی می‌توان در کشور اسپانیا به موفقیت دست پیدا کرد.

بدون شک از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور ثبت یک شرکت تجاری و اقتصادی یا غیر تجاری است. این راه هم سرمایه کمتری نسبت به روش های دیگر می خواهد و هم آینده شغلی و اجتماعی بسیار خوبی برای متولیان شرکت های مختلف به علت حمایت های بسیار زیاد دولت اسپانیا به همراه دارد.

یکی از معروف ترین و محبوب ترین نهاد قانونی برای متقاضیانی که علاقمند به ثبت شرکت در کشور اسپانیا هستند، ثب شرکت خصوصی با مسئولیت محدود می‌باشد. شرکت ها در پایتخت کشور اسپانیا به سهام غیر قابل انتقال و مسئولیت تقسیم بندی می‌شوند و همچنین هریک از اعضای شرکت به واسطه ی سهم خود در پایتخت محدود می‌شود.

سهم سرمایه شرکت در کشور مدرن اسپانیا حدود سه هزار یورو می‌باشد که باید در هنگام ثبت شرکت در کشور اسپانیا به صورت سپرده بانکی درآورده شود. برای تکمیل اطلاعات وآگاهی خود جهت تابعیت و اخذ اقامت اسپانیا می‌توانید با مشاورین ما در موسسه ی ثبت وی آی پی تماس بگیرید.

پروسه و مراحل ثبت شرکت در اسپانیا به چه صورت می باشد؟

در ابتدای امر بنا بر قوانین کشور اسپانیا، تمامی شهروندان خارجی هایی که قصد هر فعالیت اقتصادی، خرید فروش و زندگی در این کشور را دارند می بایست شماره هویت خارجی (NIE) دریافت کنند. این شماره برای تمامی امور ثبتی و حقوقی مورد نیاز می‌باشد.

متقاضیان می بایست با یک وکالت نامه محضری به وکیل خود در اسپانیا وکالت دهند تا اقدام به دریافت این شماره شود. در مرحله بعدی می بایست حداکثر ۵ نام پیشنهادی برای سازمان ثبت شرکت ها (Registro Mercantil) فرستاد تا یکی از آنها انتخاب و ثبت شود و کد شناسایی مالیاتی موقت دریافت کرد. در گام بعدی با تاییدیه ها و شماره هویت خارجی می بایست اقدام به افتتاح حساب در یکی از بانک های اسپانیایی نمود و مبلغ ۳۰۰۰ یورو را به عنوان سرمایه شرکت در حساب بلوکه نمود. لازم به ذکر است پس از انجام امور اداری و ثبتی این مبلغ قابل برداشت می‌باشد.

در مرحله بعدی می بایست ثبت شرکت از طریق ثبت اسناد (Notario) انجام شود و اساس نامه بر اساس نوع فعالیت شرکت آماده شود. این نکته حائز اهمیت است که هر فعالیتی در اساس نامه قابل ثبت می باشد اما برخی از آنها نیاز به مجوز از سازمانهای مربوطه خواهند داشت که می بایست قبل از شروع فعالیت این مجوز ها نیز اخذ شود.

بعد از اتمام این مراحل باید یک طرح کسب و کار یا اصطلاحا Plan de negocio آماده کرد که در آن برنامه کاری چند سال آینده و پیش بینی سود در آن مورد بررسی قرار داد و این طرح را به سازمان ملی انجمن شرکت ها و کارآفرینان ارائه نمود. پس از تاییدیه این سازمان مدارک مربوط را باید به سفارت اسپانیا در ایران ارائه نمود و پس از دریافت ویزا و سفر به اسپانیا اقدام به دریافت کارت اقامت کاری نمود

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

-مالکیت ۱۰۰%  و حق و حقوق مشخص

-دسترسی به بازار بین المللی اروپا.

-امکان اخذ اقامت دائم در اسپانیا بعد از ۳ سال.

-امکان درخواست پاسپورت کشور اسپانیا ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا.

-امکان اخذ ویزا برای تمامی نقاط جهان.

-اجازه اقامت شنگن

-افتتاح حساب بانکی شرکتی و شخصی.

-مبادلات و ارتباطات بانکی آنلاین، کارت های اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری.

-قوانین و اصول تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا.

 -وجود ۱۰ درصد مالیات بر درآمد شرکت.

-استفاده از برند معتبر اروپائی.

-هزینه های پایین راهبری و اداره شرکت.

روش‌های مختلف دریافت اقامت اسپانیا با ثبت شرکت کدامند؟

با یک دید کلی و اصولی ثبت شرکت در کشور اسپانیا و دریافت اقامت این کشور، به ۵ حالت زیر امکان پذیر است:

-در قالب راه اندازی و تاسیس یک شرکت جدید و نو پا : به صورت خرید یک شرکت آماده و یا ثبت یک شرکت جدید در این کشور

-از طریق سرمایه گذاری مشترک: شراکت در یک شرکت اصیل اسپانیایی از طریق خرید سهام آن شرکت

-به عنوان زیر مجموعه ی یک شرکت معتبر اسپانیایی: شرکتی که تحت تابعیت یک شرکت فعال در اسپانیا، ثبت می‌شود

-به صورت خود اشتغالی: راه اندازی و تاسیس یک کسب و کار با محوریت و موضوعیت شخص متقاضی

-افتتاح دفتر نمایندگی: ثبت قانونی و افتتاح دفتر نمایندگی و یا شعبه یک شرکت فعال و معتبر مرتبط به کشور ایران و ایرانی در کشور اسپانیا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

-تکمیل فرم درخواست (NIE)

-اسکن رنگی از پاسپورت متقاضی

-تکمیل فرم ثبت شرکت در اسپانیا

-اعلام خلاصه فعالیت هایی که در اسپانیا قصد انجام دارید

-دریافت دعوتنامه از طرف وکیل اسپانیایی

-دو قطعه عکس

ثبت شرکت در کشور اسپانیا چه مدت طول خواهد کشید؟

-معمولا این پروسه ۲ ماه به طول می انجامد.

شرایط تمدید اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت چیست؟

-پرداخت حداقل مالیات با توجه به بیزنس پلن

-ارائه گواهی عدم سوپیشینه

-سودآور بودن شرکت

-شرایط اخذ اقامت کاری اسپانیا

شرایط دریافت اقامت دائم و اخذ پاسپورت چیست؟

-پس از سه سال اقامت موقت، امکان درخواست برای اقامت دائم وجود دارد و می توان برای دریافت پاسپورت اقدام کرد. این یک امتیاز بزرگ محسوب میشود که پس از سه سال اقامت موقت کاری امکان تبدیل به اقامت دائم وجود دارد.

شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت) چیست؟

-پنج سال پس از دریافت اقامت دائم، و گذراندن آزمون آشنایی با کشور و فرهنگ اسپانیا و آزمون زبان سطح ابتدایی A2 واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت) هستید.

 

مطالب مرتبط :

مطالب مرتبط

 


چت آنلاین در واتساپ