0034650078110
اسپانیا / بارسلون
info@goldenhomegroup.com
ویزایD7 پرتغال ۲۰۲۱

باید بدانید که ویزای تمکن مالی کشور پرتغال یا همان ویزای D7 پرتغال بر اساس احراز منابع مالی و توانایی اثبات توانایی مالی در کشور مبداء می‌باشد. افرادی که حقوق بازنشستگی دریافتمی‌کننده یا از اجاره‌ی املاک خودشان در کشور ایران درآمد دارند، این اشخاص در صورت اثبات و احراز توانایی مناسب مالی برای گذران زندگی روزمره ی خودشان و خانواده‌شان در کشور پرتغال کارت اجازه ی اقامت ۲ ساله دریافت خواهند کرد.

ناگفته نماند که  اجباری برای سپرده‌گذاری این نوع تمکن مالی در بانک‌های معتبر و بین المللی کشور پرتغال وجود نخواهد داشت، پیشنهاد گروه وکلای گلدن هوم این است که برای تضمین دسترسی امن و سریع به این موجودی ها و همچنین اثبات توانایی مالی برای گذران زندگی و برآمدن از پس مخارج و اثبات به مسئولان مهاجرتی کشور پرتغال، این هزینه ها در یکی از بانک‌های معتبر پرتغال سپرده‌گذاری شوند.

همانطور که میدانید هزینه‌های کم و پایین زندگی در کشور پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای موجود در حوزه ی اروپا، برنامه‌های مختلف حمایتی دولت، آب‌وهوای لذت بخش و متعادل، بیمه‌ی معتبر و امن خدمات درمانی، و همچنین در یک کلام استاندارد بسیار بالا و مناسب زندگی باعث شده است کشور پرتغال به یکی از محبوب‌ترین و مشهور ترین کشورهای دنیا برای زندگی به خصوص در دوران بازنشستگی افراد تبدیل شود.

یکی از برنامه‌های ویژه و به خصوص مهاجرتی کشور بسیار زیبای پرتغال ویزای D7 یا همان ویزای تمکن مالی خواهد بود که به افراد بازنشسته یا مالکانی با منابع مشخصی از درآمد مناسب و ثابت و تمکن مالی مناسب این امکان را خواهد داد تا برای خودشان و اعضای خانواده شان اقامت دائم کشور پرتغال را اخذ کنند. فرد متقاضی باید ثابت کند که از نظر توانایی مالی به حد کافی بهره می‌برد تا بتواند برای ویزای پرتغال اقدام نماید.

میزان کسب درآمد و توانایی مالی برای هر شخص عبارت است از:

بزرگسال – حدود  ۷۹۰۰ یورو در سال

هر فرد وابسته و اعضای خانواده – حدود ۳۹۰۰ یورو در سال

هر کودک از اعضای خانواده – حدود ۲۴۰۰ یورو

مزایای ویزای D7 پرتغال

-فراهم شدن اخذ اقامت دائم کشور پرتغال بعد از ۵ سال کامل.

-اجازه ی تحصیل فرزندان خانواده در مدارس کشور پرتغال.

-وجود امکان شرکت در دوره‌های آموزشی تخصصی و حرفه‌ای در کشور پرتغال.

-برخورداری از بیمه‌ی بین المللی جامع سلامت.

-برخورداری از حقوق قضایی به عنوان شهروند در کشور پرتغال.

-نیاز به بلوکه کردن پول سالانه‌ی موردنیاز برای اخذ ویزای D7 در بانک‌های پرتغال نخواهد بود.

بر اساس قانون کشور پرتغال که در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ به اجرا در آمد اتباع کشورهای خارجی خارج از حوزه ی اروپا به راحتی می‌توانند از طریق ویزای تمکن مالی و اثبات توانایی های مالی خود برای اقامت دائم پرتغال اقدام نمایند.

یکی از نکته هایی که باید به آن توجه داشت این است که شخص متقاضی باید بتواند ثابت کند از محل درآمدی پایدار و همچنین غیروابسته به اشتغال توانایی تأمین هزینه‌ی زندگی خودش و یا خانواده اش در کشور پرتغال را دارد. این درآمد می‌تواند از محل حقوق ثابت بازنشستگی شخص متقاضی باشد و یا از طریق اجاره‌بهای املاک یا سایر سرمایه‌ها باشد. بر اساس قوانین کشور زیبای پرتغال، حقوق ثابت ماهانه ی شخص متقاضی یا اجاره‌بهای ملک بدون نیاز به کار کردن در کشور پرتغال باید بتواند کاملا پاسخگوی هزینه‌های زندگی این خانواده در کشور پرتغال باشد.

یکی از نکات دیگر در خصوص ویزای D7 کشور زیبای پرتغال این است که این ویزا باید توسط سفارت معتبر و بین المللی این کشور در خارج از خاک کشور پرتغال صادر شده باشد و امکان اقدام برای ویزای D7 از داخل خاک کشور پرتغال وجود نخواهد داشت.

باید بدانید که مدت‌زمان لازم جهت صدور ویزای D7کشور پرتغال حداکثر ۶۰ روز خواهد بود. پس از ارائه‌ی تمامی مدارکی که در بالا به آن ها اشاره شد، سفارت کشور پرتغال ۳۰ تا ۶۰ روز زمان خواهد داشت تا درباره‌ی پرونده تصمیم‌گیری نماید.

همانطور که در بالا گفته شد، افسر مربوطه ویزا در سفارت کشور پرتغال در تهران مرجع نهایی تصمیم‌گیری قطعی در خصوص نتیجه‌ی درخواست شما یا همان  ویزای D7 پرتغال است. البته باید بدانید که آفیسر پرونده پیش از اعلام نظر در خصوص پرونده ی شخصی شما موظف است از سازمان مهاجرت کشور پرتغال استعلام های لازم را بگیرد.

فرم درخواست اقامت پرتغال

مطالب مرتبط